Penzion Telč Kotrba privat
Penzion Kotrba privat ubytování Telč Aktuální počasí mlha
Aktuální počasí
Denní tepl.: 2 °C
Noční tepl.: -4 °C
Vítr: 6 m/s
 

Penzion Kotrba privat / Telč

Ubytování penzion Kotrba privat se nachází v centru překrásného města Telč, v historickém domě přímo na známém náměstí Zachariáše z Hradce. Je to rohový dům s výhledem na celé náměstí.

Telč ubytování
Kotrba privat v Telči má pro své hosty připraveno ubytování ve třech pokojích ve složení - dvoulůžkový pokoj, dvoulůžkový pokoj s přistýlkou a třílůžkový pokoj. Host po příjezdu obdrží zdarma parkovací kartu a bude parkovat na vyhraženém parkovišti.

Všechny pokoje mají výhled na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. Ve vybavení pokojů je vlastní WC a koupelna, možnost použití internetu a lednička s nápoji. Privát Kotrba se pronajímá celoročně. Ubytování s pejskem - zdarma.

Náměstí Zachariáše z Hradce 32 Telč pizzerie 
Mimo privátního ubytování se v domě nachází také pizzerie Telč, která nabízí více než 50 druhů pizz - italské těstoviny - míchané nápoje - italské presso „Lavaza“. V letních měsících je otevřena zahrádka s výhledem na náměstí. V nabídce je také bohatý výběr alkoholických i nealkoholických nápojů - pivo „Gambrinus“ a „Plzeň“. Příjemné posezení a příjemná hudba. Restaurace je hned vedle domu.

Dovolená na Vysočině ubytování v Telči
"Moravské Benátky", "perla Vysočiny", "jezerní růže", "kamenná báseň", všechny tyto příměry právem patří Telči -šestitisícovému městu ležícímu na pomezí Čech a Moravy, městu, které si Vás zcela určitě podmaní svou krásou.

Telč vyrostla pravděpodobně v pol. 13. století na křižovatce dvou zemských cest. Datum založení města je neznámé, ovšem již z počátku 13. století pochází nejstarši památka města pozdně románská věž sv. Ducha. V roce 1339 přešlo telčské panství z královských rukou na pány z Hradce. Ti přetvořili Telč na středověkou vodní pevnost, chráněnou rybníky, vodními příkopy, hradbami a branami.

Renesanční pečeť vtiskl Telči Zachariáš z Hradce, nejvýznamnější osobnost její historie. Původní gotický hrad se proměnil v impozantní renesanční sídlo s bohatým dodnes dochovaným interiérem a s překrásným arkádovým nádvořím. Povolaní italští umělci pomohli přetvořit gotické příbytky v úhledné domy se štíty a podloubím. Barokní dotvoření města se realizuje za Slavatů a Lichtensteinů-Kastelkornů.

V 17. a 18. století v Telči sídlil jezuitský řád, který svými stavebními aktivitami rovněž přispěl k dnešnímu vzhledu města. Historické jádro Telče bylo architektonicky uzavřeno a nová výstavba v 19. století se již realizovala za jeho hranicemi. V roce 1992 bylo město Telč zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Penzion Telč Kotrba privat - Malá zvířátka (psi) mají do hotelu vstup dovolenPenzion Telč Kotrba privat - disponuje restauracíPenzion Telč Kotrba privat -  je k dispozici připojení na internetPenzion Telč Kotrba privat -  je k dispozici letní terasaPenzion Telč Kotrba privat - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPenzion Telč Kotrba privat - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouPenzion Telč Kotrba privat - Pokoje jsou vybaveny televizorem
 
 
 
Nevyhovuje Vám tento penzion? Další ubytování naleznete zde.

Ubytování Jihlava

Ubytování Slovensko
Doporučte tyto stránky:
hotel-ubytovani.com